Wymiana nawierzchni

Nawet najbardziej nowoczesne obiekty sportowe z upływem czasu ulegają zniszczeniu, tracą swoje parametry użytkowe i estetyczne, a także mogą stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników. Często nie wystarczą zabiegi konserwacyjne, a konieczna okazuje się wymiana całej nawierzchni syntetycznej.

Kiedy nawierzchnia poliuretanowa ulega licznym rozerwaniom i pęknięciom, powstają dziury a granulat wykrusza się - co wpływa nie tylko na komfort gry, ale także na jej bezpieczeństwo – konieczna jest wymiana. Pierwszym etapem jest zerwanie starej nawierzchni poliuretanowej i jej utylizacja. W razie konieczności uzupełniane są ubytki w podbudowie. Następnie wykonywana jest nowa nawierzchnia poliuretanowa wraz z malowaniem linii.

W przypadku trawy syntetycznej: źdźbła trawy tracą swoją pozycję pionową, wypełnienie ulega zbiciu, pogarsza się przepuszczalność nawierzchni dla wody, pojawiają się uszkodzenia mechaniczne (dziury, pęknięcia, odstające fragmenty trawy). W takim przypadku, pierwszym etapem przy nawierzchni z trawy syntetycznej jest usunięcie wypełnienia w postaci piasku i/lub granulatu gumowego. Nasza firma posiada specjalistyczny sprzęt niemieckiej firmy SMG, umożliwiający skuteczne i dokładne usunięcie wypełnienia z nawierzchni syntetycznej, co pozwala na późniejsze, ponowne jego wykorzystanie. Następnie demontowana jest stara, sztuczna trawa. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie i przeprowadzenie ewentualnych napraw w podbudowie boiska, a następnie montaż nowej nawierzchni syntetycznej.

W tym miejscu warto zwrócić uwagę na aspekt ochrony środowiska - z uwagi na wysokie koszty utylizacji, wiele firm tnąc koszty decyduje się wywieźć towar w nieprzeznaczone do tego celu miejsca. Gardenia Sport Sp. z o.o. ma podpisaną umowę z firmą zajmującą się gospodarką odpadami, tym samym współpracując z nami mają Państwo pewność, że stara nawierzchnia na pewno nie będzie zagrażała środowisku.

W przypadku zainteresowania wymianą nawierzchni, prosimy o kontakt z naszym biurem.