Międzynarodowy Turniej Piłkarski o Puchar Pamięci Małego Powstańca

W niedzielę 31 lipca 2016 r. wystartowała kolejna edycja Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego „ O Puchar Pamięci Małego Powstańca”. Młodzi zawodnicy w ramach tej wyjątkowej imprezy spotkali się już po raz dziewiąty.

Podczas prezentacji drużyn w charakterze chorążych poszczególnych zespołów wystąpili członkowie Stowarzyszenia Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosław” oraz Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne „Poland First to Fight” z Madrytu.

W ramach oficjalnego otwarcia turnieju krótką przemowę wygłosił prof. dr hab.Stanisław Speczik.Poziom gry był zróżnicowany, jednak żadnej z drużyn nie można zarzucić braku zaangażowania lub ambicji. Z dobrej strony zaprezentowały się lwowskie zespoły Karpaty i FC OPIR a także CeSIR Warka oraz MKS Polonia Warszawa pomimo porażki z Fortuną Dusseldorf. Drużyna z Niemiec na tle wszystkich pozostałych wyróżniała się najwyższą kulturą taktyczną oraz poziomem indywidualnego wyszkolenia technicznego zawodników. Gdyby nie krótka ławka rezerwowych można by upatrywać w nich faworyta imprezy. Warto również odnotować występy dwóch młodych zawodniczek, obu grających z numerem 9 w zespołach 303 PSC Northampton oraz CeSIR Warka.

O 17.00 wybiła Godzina „W” przed Pomnikiem Małego Powstańca na Podwalu. Po uroczystej minucie milczenia, kiedy umilkły kościelne dzwony, miejskie syreny i klaksony aut nastąpiło złożenie kwiatów.

Na godzinę 17.30 na stadionie Polonii zaplanowano ogólnodostępny Piknik Powstańczy z udziałem Policji, Straży Pożarnej oraz Wojska z Jednostki 4198. W ramach Pikniku odbyły  się zawody sportowe z nagrodami a na wszystkich gości czekał poczęstunek w postaci tradycyjnej żołnierskiej zupy oraz kiełbasy z rożna.