Data realizacji: 
2016-09-13
Lokalizacja: Warszawa - Obrońców Tobruku 11
Inwestor: 
Ośrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Bemowo
Typ obiektu: 
boisko piłkarskie
rugby
Nawierzchnia: 
trawa syntetyczna
Zakres prac: 
Modernizacja nawierzchni Boiska A w Bemowskim Ośrodku Piłki Nożnej przy ul. Obrońców Tobruku w Warszawie

W 2016 roku wykonano  modernizację nawierzchni boiska A w Bemowskim Ośrodku Piłki Nożnej przy ul. Obrońców Tobruku w Warszawie. Prace polegały na zdjęciu istniejącej nawierzchni, utylizacji trawy i wypełniania, a następnie przygotowaniu podbudowy i  położeniu nowej nawierzchni ze sztucznej trawy.

Jednym z wymogów przetargowych było uzyskanie dla obiektu certyfikatów WRB i FIFA Quality Pro. Aby było to możliwe, nawierzchnia musiała spełnić kryteria wydajności i jakości ustalone tak, aby była ona jak najbardziej zbliżona charakterem do gry na trawie naturalnej. Z uwagi na powyższe zdecydowano się na Fieldturf 360 xl firmy Tarkett Sports Company, instalowanej na macie elastycznej e-layer, wypełnionej granulatem pierwotnym EPDM .  Produkt ten charakteryzuje się wspaniałym wyglądem, sprężystością oraz niezwykłą trwałością.

Dzięki przeprowadzonym pracom obiekt spełnia standardy stawiane przez federację World Rugby i FIFA, a tym samym  jest przystosowany do rozgrywania meczów rugby i piłki nożnej najwyższej rangi. 

Wygląd obiektu w trakcie trwania prac: 
Gotowy obiekt: